(+380-56) 732-07-44

(+380-67) 108-53-79

Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення автомобілів з європейськими номерами

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України (№ 1402-IX і № 1403-IX) щодо пільгового розмитнення автомобілів на європейських номерах, повідомляє прес-служба президента.

«Ці закони, прийняті Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово полегшують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють захисту навколишнього середовища від шкідливих викидів», — йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що згідно з документами, автомобілі з європейської реєстрацією старше п’яти років, що були у вжитку та які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

«Сума акцизного податку буде залежати від віку автомобіля, обсягу й типу двигуна і не буде залежати від його вартості. Базова ставка буде коливатися від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро», — повідомляють в Офісі президента.

Там наголошують, що такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

«За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника», — уточнюють в ОП.

Відзначається, що на пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту вступу в силу законів. Учасники АТО/ООС зможуть скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Закони вступають в силу з наступного дня після опублікування і вводяться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

Серед іншого, закони конкретизують вимоги до транспортних засобів, які будуть підлягати пільговому митному оформленню або можуть бути вивезені з України на пільгових умовах.

Це повинні бути автомобілі особистого користування, які були у використанні, і з року випуску яких пройшло більше п’яти років. Також вони повинні класифікуватися за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 т).

 

Джерело: interfax.com.ua