(+380-56) 732-07-44

(+380-67) 108-53-79

Ввезення громадянами в Україну товару «електросамокат»

Громадянин (фізична особа) ввозить в Україну товар – електросамокат, для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.

Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, визначені розділом ХІІ Митного кодексу України. Відповідно до ч. 1 ст. 374 цього Кодексу товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

Товар «електросамокат» відноситься до коду 8711 60 90 00 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності та є підакцизним товаром.

З урахуванням обмежень, встановлених Митним кодексом України, щодо ввезення громадянами підакцизних товарів, товар «електросамокат» за кодом 8711 60 90 00 згідно з УКТ ЗЕД може бути ввезений на митну територію України у будь-якій кількості громадянами-підприємцями, у зв’язку зі здійсненням ними підприємницької діяльності, в порядку, встановленому Митним кодексом України та іншими законодавчими актами України для підприємств. Положення розділу ХІІ цього Кодексу в такому випадку не застосовуються.

Відповідно до статті 196 Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України, серед іншого, товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

Таким чином громадянин (фізична особа) відповідно до вимог розділу ХІІ Митного кодексу України не може ввезти в Україну товар «електросамокат» для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.

Ввезення товару «електросамокат» за кодом 8711 60 90 00 згідно з УКТ ЗЕД можливо тільки громадянами-підприємцями, у зв’язку зі здійсненням ними підприємницької діяльності, в порядку, встановленому Митним кодексом України та іншими законодавчими актами України для підприємств.

 

Джерело: Слобожанська митниця Держмитслужби