(+380-56) 732-07-44

(+380-67) 108-53-79

Кабмін розблокував податкові перевірки бізнесу

Кабінет міністрів розблокував призупинені на час карантину перевірки, розпочаті на момент введення мораторію на перевірки — 18 березя 2020 р., а також дозволив контролюючим органам проводити ряд інших перевірок відповідно до закону про держбюджет на 2020 рік.

Відповідна постанова від 3 лютого 2021 р. 2021№ 89 оприлюднена на урядовому сайті.

Згідно з ним, контролюючі органи відновлюють перевірку компаній, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів або послуг (з переліку ризикових платників податків, визначених тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради з розслідування оприлюднених в ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб).

Постановою також розблоковані документальні перевірки дотримання термінів надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями; надано дозвіл на позапланові документальні перевірки за скаргами на дії або бездіяльність контролюючих органів на неправомірні нарахування грошових зобов’язань платників податків.

Як повідомлялося, Рада ввела мораторій на проведення податкових перевірок 18 березня в зв’язку з введенням в Україні жорсткого локдауна. З тих пір парламентарії продовжували його кілька разів, проте змінами в закон про держбюджет на 2020 рік від 17 вересня передбачили обмеження такого мораторію.

Джерело: www.minprom.ua