(+380-56) 732-07-44

(+380-67) 108-53-79

Україна переходить на європейські габаритно-вагові норми

Кабінет Міністрів України підтримав постанову щодо лібералізації перевезень великогабаритних і великовагових вантажів, яким зокрема впроваджують європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень.

Проєкт постанови був підготовлений Міністерством інфраструктури, Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) та Державним агентством автомобільних доріг України (Укравтодор) у координації з учасниками ринку вантажних перевезень.

«Минулого року ми розпочали масштабну реформу системи габаритно-вагового контролю. Нам уже вдалося запустити близько 100 майданчиків WIM та посилити адміністративну відповідальність за перевантаження. Як наслідок, кількість порушень, у порівнянні з попередніми роками, знизилась у понад 30 разів.
Наступний крок — перехід на європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень. Тривалий час перешкодою для цього були технічні характеристики українських доріг. Переважна їх частина будувалась ще в радянські часи і не була розрахована на сучасні навантаження» — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Зокрема, в ухваленій постанові деталізовано та уточнено максимально допустимі навантаження на вісь в залежності від кількості осей та міжосьової відстані.

Нагадування: з 1 жовтня 2021 року в Україні запроваджена фіксація адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі. Зокрема, ці зміни передбачають:
— запуск фіксації правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті за допомогою системи зважування в русі (WIM);
— встановлення паритетної відповідальності учасників ринку вантажоперевезень;
— посилення відповідальності за невиконання законних вимог інспекторів Укртрансбезпеки;
— впровадження відповідальності за відмову або ухилення від проходження габаритно-вагового контролю;
— посилення адміністративної відповідальності за перевезення пасажирів і вантажів без необхідних документів.

Джерело: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua