(+380-56) 732-07-44

(+380-67) 108-53-79

Щодо порядку переміщення культурних цінностей через митний кордон України

Такими предметами відповідно до чинного законодавства є: оригінальні художні твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, твори живопису, графіки та скульптури, художні композиції та монтажі з будь-яких матеріалів, твори декоративно-прикладного і традиційного народного мистецтва.

Відповідно до законодавства України вивезення культурних цінностей забороняється без Свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей (далі – Свідоцтво).

Свідоцтво видає Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей. Це Свідоцтво діє протягом ш місяців з моменту видачі. Підставою для його видачі є висновок державної експертизи та перевірка наданих документів.

Заборон на переміщення громадянами через митний кордон України музичних інструментів та виробів образотворчого мистецтва, крім унікальних та рідкісних, які відносяться до культурних цінностей, не встановлено. Не потрібен дозвіл при вивезенні:

творів сучасного мистецтва, предметів народних художніх промислів, сувенірів, придбаних в торговельній мережі;

живопису, пластики малих форм, авторської графіки, гобеленів, виробів декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створених після 1950 року;

музичних інструментів, виготовлених після 1950 року, за наявності фабричного паспорту, торгової квитанції, чеку, ярлику на інструменті.

Переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук, які відносяться до особистих речей, підлягають декларуванню та не оподатковуються митними платежами.

Під час ввезення культурних цінностей на територію України митному органу пред’являється свідоцтво на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством держави, звідки ввозяться культурні цінності. За відсутності такого свідоцтва ввезені цінності підлягають затриманню митними органами України до встановлення їх власника та одержання його доручення щодо подальшого переміщення або використання цих цінностей. Таке доручення має бути підтверджене дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник культурних цінностей.

Джерело: Державна фіскальна служба України, Офіційний портал. Харківська митниця ДФС