(+380-56) 732-07-44

(+380-67) 108-53-79

НБУ вперше з початку війни змінив курс валют

23 березня Національний банк уперше за 28 днів війни змінив офіційний курс гривні до інвалют. Змінив до всіх грошових одиниць, окрім долара.

Нацбанківський курс до долара залишився на рівні 29,25 грн/$ — на цьому рівні він був зафіксований під час оголошення в Україні військового стану та зупинення роботи міжбанку, і жодного разу не коригувався після цього. Проте зараз НБУ змінив офіційний курс гривні щодо євро. Ще 22 березня він був на рівні 33,17 грн/€, а вже сьогодні опустився 32,23 грн

Ціна євровалюти найбільше впадає у вічі через популярність цієї грошової одиниці. Багато хто не помітив змін, оскільки Нацбанк 24 лютого (ухвалою №18) зафіксував курс гривні до інвалют, і очікувалося, що це правило продовжить працювати до кінця війни. Але вчора НБУ вніс зміну в старе положення про курсоутворення (затверджене ухвалою №148), і вирішив перераховувати майже всі курси, крім доларового. Тобто курс долара залишиться на старому рівні 29,25 грн/$, а курс євро, злотого, крони та пачки інших грошових одиниць змінюватиметься щодня.

Їх перераховуватимуть через крос-курси західних бірж та офіційні курси інших країн, але знов-таки у прив’язці до 29,25 грн/$.

На практиці це торкнеться переважно тих українців, які тримають заощадження в євро. Ця валюта стоїть на другому місці за популярністю після долара в Україні. Ті ж польські злоті наші люди теж купують при поїздках до Польщі, але обсяги цих придбань невеликі і наші банки активно не торгують злотими в обмінниках. Тепер для людини, яка здаватиме в обмінник банку або небанківської фінустанови, має щодня змінюватися курс викупу євро.

На час війни Національний банк заборонив купівлю населенням долара, євро та інших грошових одиниць. Люди можуть лише здавати валюту та роблять це у рідкісних касах та обмінниках, які продовжують функціонувати, незважаючи на військові дії.

Після запровадження військового стану Національний банк вимагає від банків не спекулювати та занижувати курс викупу інвалюти в населення.

Курс викупу у людей долара, євро не може бути нижчим від офіційного курсу НБУ — це вимога регулятора. Більше може бути, а менше – ні.

Джерело: ukrrudprom.com